Wiadomości

Akt oskarżenia dla recydywisty z Inowrocławia

Data publikacji 04.01.2023

Kryminalni z Inowrocławia zakończyli właśnie obszerne postępowanie dotyczące aż siedemnastu przestępstw polegających na zakupach z użyciem skradzionej karty do konta. Oskarżonym jest 40-letni inowrocławianin, który wkrótce stanie przed sądem i będzie odpowiadał jako recydywista.

Sprawa była prowadzona od września ubiegłego roku. Wtedy jeden z mieszkańców Inowrocławia poprosił znajomego o zrobienie zakupów. W tym celu dał mu kartę, by mógł za nie zapłacić. Z pozoru początkowo wszystko przebiegło bez zastrzeżeń. Zakupy zostały zrobione, a karta zwrócona. Problem zaczął się, gdy kolega, po wyświadczonej przysłudze, opuścił mieszkanie. Wtedy okazało sę, że karta jednak zniknęła, o czym powiadomieni zostali policjanci. Pokrzywdzony wskazał jednocześnie znajomego jako tego, którego podejrzewa o kradzież.

Kryminalni z Inowrocławia, którzy zajęli się sprawą rozpoczęli zatem poszukiwania 40-latka. Już następnego dnia ustalili, gdzie mieszka i odwiedzili go w domu. Mężczyzna, widząc policjantów, od razu oddał skradzioną kartę. Trafił też do aresztu.

Praca policjantów doprowadziła do ustalenia, że mężczyzna posłużył się kartą w różnych sklepach tylko jednego dnia aż siedemnastokrotnie. Płacił głównie za alkohol. Usłyszał zarzuty kradzieży karty i włamania na konto.

Zebrane przeciwko niemu dowody zaprowadziły go teraz przed sąd, bo kryminalni tę obszerną sprawę zakończyli aktem oskarżenia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. Oskarżonemu jednak grozi więcej, bo jest recydywistą. Dlatego sąd może karę zwiększyć.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony