Wiadomości

Wiózł ponad kilogram narkotyków na tylnym siedzeniu auta

Data publikacji 09.01.2023

Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie, podczas kontroli drogowej, znaleźli na tylnej kanapie opla ponad kilogram narkotyków. Właściciel zakazanych substancji usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony piątek (6.01.23) policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem merivą. 26-letni mieszkaniec powiatu na tylnym siedzeniu przewoził nietypowy ładunek, co nie umknęło uwadze mundurowych.

Policjanci znaleźli w pojeździe dwa plastikowe pojemniki. W pierwszym znajdował się susz roślinny, a w drugim międzi innymi kilka mniejszych opakowań wypełnionych kryształami, suszem roślinnym, brązową substancją i kolorowymi tabletkami. Właściciel zakazanych substancji został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wstępne testy potwierdziły przypuszczenia policjantów. Wynika z nich, że mężczyzna posiadał niemal kilogram marihuany, ponad 7 gramów MDMA (Ecstasy) oraz 30 tabletek, które także mogą zawierać MDMA.

26-latek już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Zatrzymanemu, za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony