Wiadomości

Odpowie za kradzież paliwa

Data publikacji 09.01.2023

Policjanci ze Strzelna, pow. mogileński, zatrzymali 24-latka, który od trzech miesięcy regularnie włamywał się do autobusów i kradł z nich olej napędowy. Złodziej wzbogacił się w ten nielegalny sposób o 167 litrów paliwa. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowania związane z kradzieżami paliwa na terenie Strzelna, pow. mogileński, toczyły się od października ubiegłego roku. Policjanci z miejscowego komisariatu mieli zgłoszenia o trzech przypadkach włamań do autobusów, skąd „znikał" olej napędowy. Sposób przestępczego działania zawsze był ten sam. Sprawca, pod osłoną nocy, wyłamywał korek zabezpieczający wlew zbiornika autobusu, po czym za pomocą gumowego węża spuszczał paliwo. W ten sposób ukradł łącznie 167 litrów oleju napędowego.

Przełom w sprawach nastąpił w minioną środę (4.01.23), kiedy kryminalni uzyskali informację, że za przestępstwami może stać 24-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Mężczyzna, jeszcze tego samego dnia, został zatrzymany i doprowadzony na komisariatu policji, gdzie usłyszał zarzuty włamania do zbiorników i kradzieży paliwa o łącznej wartości ponad 1 250 złotych, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt.  Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony