Wiadomości

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 11.01.2023

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał zatrzymany przez policjantów z komisariatu na toruńskim Śródmieściu 27-latek. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, że zabezpieczone do sprawy ponad 270 gramów marihuany oraz 12 tabletek MDMA (ecstasy) to jego własność. Podejrzanemu grozi teraz do 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (9.01.23) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, na podstawie wcześniejszych ustaleń kryminalnych, zatrzymali do kontroli drogowej w Kowalewie Pomorskim trzech mężczyzn (25, 27, 30l.), jadących oplem. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli w samochodzie worki z suszem roślinnym oraz niebieskimi tabletkami. To dało kryminalnym podstawy do przeszukania terenu działki letniskowej, należącej do jednego z mężczyzn. Tam policjanci znaleźli kolejny worek z dużą ilością suszu roślinnego. Mężczyźni jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnej celi. Po wstępnych badaniach suszu i tabletek okazało się, że to ponad 270 gramów marihuany oraz 12 tabletek MDMA (ecstasy).

Na podstawie uzyskanych informacji policjanci ustalili, kto był właścicielem zakazanych substancji. 27-letni mieszkaniec jednej z miejscowości pod Chełmżą usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zdecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem, zastosować poręczenie majątkowe, podejrzany nie może też opuszczać kraju.

Teraz „amatorowi” zakazanych substancji grozi do 10 lat więzienia. 

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film Produce_0.mp4

Pobierz plik Produce_0.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.62 MB)

Powrót na górę strony