Wiadomości

Na dzielnicowego zawsze można liczyć

Data publikacji 12.01.2023

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, do którego mieszkańcy zwracają się z różnymi problemami. O tym, że na dzielnicowego można liczyć nawet w tych najtrudniejszych sytuacjach, przekonał się mieszkaniec podnakielskiej wsi.

Mieszkaniec jednej z wsi w nakielskiej gminie znalazł się w trudnej życiowo sytuacji, z którą nie potrafił sobie poradzić. Z tego powodu pewnego kilka dni temu mężczyzna usiadł na zewnętrznym parapecie okna na trzecim piętrze i zadzwonił do dzielnicowego, którego poinformował o swoich problemach oraz powiadomił, gdzie i w jakiej sytuacji się znajduje.

Doświadczony policjant natychmiast przystąpił do działania. Mundurowy, podtrzymując rozmowę z 30-latkiem, powiadomił o sytuacji dyżurnego jednostki i poprosił o natychmiastowe skierowanie na miejsce medyków. Sam też pojechał do mieszkania rozmówcy i kiedy do niego wszedł, mężczyzna dalej siedział na zewnętrznym parapecie.

Mundurowy nadal rozmawiał z nim spokojnie, by po chwili nakłonić go do powrotu do środka. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medykom, a kiedy dojdzie do siebie, dzielnicowy z pewnością pomoże mu rozwiązać jego problemy.

Autor: kom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony