Wiadomości

Areszt za udział w obrocie narkotykami

Data publikacji 16.01.2023

Policjanci z toruńskiej komendy doprowadzili do sądu 37-latka, u którego kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kilogramy amfetaminy. Sąd aresztował podejrzanego na najbliższe 3 miesiące. Za uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków grozi mu do 12 lat więzienia.

W minioną środę (11.01.23) kryminalni z toruńskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przeszukali samochód rover i garaż na toruńskich Bielawach. W obu miejscach, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, policjanci znaleźli należący do 37-latka zapakowany w woreczki foliowe biały, zbrylony proszek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Wstępne testy techników potwierdziły przypuszczenia kryminalnych. Okazało się, że biały proszek to amfetamina. W pojeździe było jej ponad 400 gramów, a w garażu niemal półtora kilograma.

Na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów torunianin w piątek (13.01.23) usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości amfetaminy. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się i 3 najbliższe miesiące 37-latek spędzi tymczasowo za kratami.

Za złamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci prowadzą podejrzanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.13 MB)

Powrót na górę strony