Wiadomości

Świeccy kryminalni za poszukiwanymi pojechali na Pomorze i na Mazowsze

Data publikacji 17.01.2023

Policjanci wydziału kryminalnego ze Świecia zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Kobieta i mężczyzna, poszukiwani listami gończymi, chcąc uniknąć odbycia zasądzonej kary, często się przemieszczali. Dzięki skutecznej pracy stróżów prawa zostali wytropieni. Policjanci, aby ich zatrzymać pojechali na Pomorze, a także na Mazowsze.

Policjanci komórki do spraw poszukiwawczych komendy w Świeciu prowadzą skuteczne działania, dzięki którym zatrzymywane są kolejne osoby, uchylające się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani, ścigani przez różne sądy, często zmieniają swoje miejsca zamieszkania. Ukrywają się w wielu różnych miejscach tylko i wyłącznie po to, aby uniknąć wymierzonej kary.

Policjanci ze Świecia od kilku miesięcy prowadzili poszukiwania za 26-latką i 39-letnim mężczyzną, pochodzącymi z powiatu świeckiego. Kobieta ukrywała się przed zasądzoną karą 6 miesięcy pozbawienia wolności. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze, po analizie zdobytych informacji i zgromadzonych danych, ustalili, że poszukiwana przebywa na terenie województwa pomorskiego. Postanowili to sprawdzić. Zatrzymali kobietę w powiecie kartuskim, w jednym z domów jednorodzinnych. Jego mieszkańcy twierdzili, że nie znają kobiety. Ta ukrywała się w jednym z zamkniętych na klucz pokoi. Stamtąd trafiła prosto do zakładu karnego.

39-latek, poszukiwany przez sądy w Bydgoszczy, Toruniu i Świeciu miał do „odsiadki” rok. Tym razem do zatrzymania doszło na Mazowszu. Policjanci grupy poszukiwawczej ze Świecia, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Bydgoszczy, pojechali do Nowego Dworu Mazowieckiego. Kiedy wczesnym rankiem kryminalni złożyli niezapowiedzianą wizytę mężczyźnie, ten był kompletnie zaskoczony. Zatrzymany na podstawie listu gończego, teraz będzie musiał odbyć zasądzoną karę w jednym z zakładów karnych na terenie Polski.

Oba zatrzymania pokazały, że mundurowi wytropią ukrywające się osoby nawet na terenie innych województw. Sprawne działania stróżów prawa pokazują, że nikt nie może czuć się bezkarnie, a kolejne zatrzymania to tylko kwestia czasu.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony