Wiadomości

Policjanci z Nowego zatrzymali złodzieja „z sąsiedztwa”

Dzielnicowi z komisariatu w Nowem, pow. świecki, ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru górskiego. Podejrzewany to 44-letni mieszkaniec gminy Nowe, a włamał się do pomieszczenia gospodarczego należącego do sąsiadki. Mundurowi udowodnili mu także kradzież na szkodę mężczyzny mieszkającego również w pobliżu. Sprawca usłyszał zarzuty, a jego postępowanie oceni sąd.

W miniony poniedziałek (16.01.23) policjanci z Komisariatu Policji w Nowem (pow. świecki) zostali powiadomieni, że w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy doszło do włamania. Łupem złodzieja padł rower górski znajdujący się w pomieszczeniu gospodarczym.

Szybka reakcja i interwencja dzielnicowych doprowadziła do wytypowania i zatrzymania złodzieja. Okazał się nim 44-letni sąsiad kobiety. Mundurowi odzyskali skradziony jednoślad i przekazali właścicielce.

Wczoraj (17.01.23), na podstawie zebranego przez nowskich policjantów materiału dowodowego, 44-latkowi postawiono zarzuty. Policjanci udowodnili mężczyźnie również kradzież na szkodę innego sąsiada. Tam jego łupem padły elektronarzędzia, część z nich funkcjonariusze odzyskali.

Za włamania grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony