Wiadomości

Przybyli z pomocą na czas

Data publikacji 19.01.2023

Skierowani do jednej z miejscowości gminy Chrostkowo, pow. lipnowski, policjanci z posterunku w Kikole, widząc przez okno leżącą na podłodze seniorkę, natychmiast wybili szybę i zaczęli udzielać jej pierwszej pomocy. Kobieta była wyczerpana, bo przewróciła się kilka godzin wcześniej i o własnych siłach nie mogła wstać. 75-latka odzyskała pełną świadomość dopiero po interwencji medycznej.

Po otrzymaniu zgłoszenia z centrum powiadamiania ratunkowego wczoraj (18.01.23) po 17.00 dyżurny lipnowskiej jednostki zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Policji. Służby zostały zawiadomione przez kobietę, która była umówiona z mieszkanką gminy Chrostkowo na korepetycje. Gdy zjawiła się w jej domu nikt nie otwierał drzwi, ale w domu paliło się światło. Zgłaszająca obeszła więc dom i przez jedno z okien zauważyła, że seniorka leży na podłodze i nie reaguje na pukanie.

Gdy policjanci przybyli na miejsce bez wahania podjęli decyzję o wybiciu szyby w oknie, by dostać się do środka i udzielić jej pierwszej pomocy. Jak się okazało, 75-latka była wyczerpana i leżała na podłodze od wielu godzin, nie mogąc się podnieść. Kontakt z nią był mocno utrudniony i pełną świadomość odzyskała dopiero po interwencji medycznej.

Jeśli w naszej okolicy żyją samotnie starsze osoby warto zainteresować się czy czegoś im nie potrzeba. Przemieszczanie się jest dla nich utrudnione szczególnie zimą. Czasem zwykła ludzka wrażliwość może uratować życie.

Autor: kom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony