Wiadomości

Czujni obywatele ujęli pijanego kierowcę

Data publikacji 20.01.2023

Czujni obywatele ujęli pijanego kierowcę peugeota 206 i przekazali policjantom z mogileńskiej komendy. Ich obywatelska postawa zapobiegła zagrożeniu, jakie mógł spowodować nieodpowiedzialny 30-latek. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (19.01.23) o 23:15 dyżurny mogileńskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierowcy pojazdu marki Peugeot 206. W rejon ulicy Witosa został skierowany patrol prewencji. Na miejscu policjanci zastali pięciu mężczyzn. Z ich relacji wynikało, że kierujący peugeotem poruszał się ulicami miasta, a jego sposób jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadkowie postanowili zainterweniować. Wsiedli do swoich samochodów i pojechali za mężczyzną, a gdy ten się zatrzymał, ujęli go i przekazali w ręce policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec Mogilna jest pijany – 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził pasażerkę.

30-latek stracił prawo jazdy. Wkrótce usłyszy też zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzięki wzorowej postawie świadków, którzy wykazali się czujnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Autor: asp. szt. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony