Wiadomości

Kryminalni ze Świecia zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną listem gończym

Data publikacji 20.01.2023

Policjanci komórki do spraw poszukiwawczych komendy w Świeciu zatrzymali kolejną osobę, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym od kilkunastu miesięcy. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka w jednej z kamienic na terenie Bydgoszczy.

Codzienna służba policjanta to nie tylko przeprowadzane interwencje czy kontrole drogowe, ale to także poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które ukrywają się, chcąc uniknąć zasądzonych przez wymiar sprawiedliwości kar. Funkcjonariusze w takich przypadkach sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby poszukiwane. Tak właśnie było i tym razem.

Sprawa miała swój początek w 2021 roku. Wtedy do Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wpłynął list gończy za mieszkańcem powiatu świeckiego. Został wydany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, w celu doprowadzenia go do zakładu karnego, aby odbyłzasadzona wcześniej karę pozbawienia wolności. Mężczyzna miał na swoim koncie m.in. znieważenie funkcjonariusza publicznego, oszustwo oraz naruszenie miru domowego.

Sprawą zajęli się policjanci z komórki zajmującej się poszukiwaniem. W toku prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości poza powiatem świeckim. Ich żmudna praca przyniosła efekty.

Wczoraj (19.01.23) funkcjonariusze zlokalizowali 26-latka na terenie Bydgoszczy. Mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu kolegi. Do końca chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami, dlatego schował się pod łóżkiem, w pokoju ze szczelnie zaklejonymi oknami. Na nic to się jednak zdało. W konsekwencji, jeszcze tego samego dnia, trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony