Wiadomości

Odpowiedzą za włamanie

Data publikacji 23.01.2023

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie. Sprawcy, z budynku gospodarczego znajdującego się na terenie gminy Kowalewo Pomorskie, skradli elektronarzędzia o wartości ponad 7 500 złotych. Teraz 21 i 31-latkowi za kradzież z włamaniem, grozi nawet do 10 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło na początku listopada ubiegłego roku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie, pow. golubsko-dobrzyński. Wtedy, nieznany sprawca, po zerwaniu kłódki zabezpieczającej wejście do budynku gospodarczego, usytuowanego na terenie jednej z posesji, wszedł do środka skąd skradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 7 500 złotych.

 
Policjanci, którzy zajęli się sprawą, na podstawie zebranych informacji, ustalili i zatrzymali w minioną środę (18.01.23) na terenie Kowalewa Pomorskiego 21 i 31-latka. Zgromadzony materiał dowodowy przez kryminalnych pozwolił na przedstawienie im tego samego dnia (18.01.23) zarzutów kradzieży z włamaniem.

Za przestępstwo, o które są podejrzani, zgodnie z art. 279 § 1 kodeksu karnego, grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Autor: asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony