Wiadomości

Policjanci odzyskali skradziony rower

Data publikacji 23.01.2023

Mogileńscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży roweru, do której doszło 10 stycznia. Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu kolskiego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

11 stycznia mogileńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru wartego 1000 złotych. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej - 10 stycznia przy ul. Jagiełły w Mogilnie. Jak ustalono, sprawca przeciął linkę zabezpieczającą, za pomocą której przypięty był jednoślad, co umożliwiło mu kradzież.   

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że amator „cudzego mienia” przebywa w jednym z mogileńskich mieszkań.  W miniony piątek (20.01.23) mundurowi zapukali pod ustalony adres. Tam zastali 31-letniego mieszkańca powiatu kolskiego, który od razu przyznał się do kradzieży roweru. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Jednoślad został odzyskany i przekazany właścicielce, natomiast 31-latek przed wyjazdem do zakładu karnego usłyszał zarzut kradzieży. Za ten czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony