Wiadomości

Rutynowa kontrola pojazdu, a w nim… kilogram narkotyków

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 59-latek, który przewoził samochodem narkotyki. Policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej zabezpieczyli ponad kilogram zabronionych środków. Podejrzany usłyszał zarzut, za który grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną środę (18.01.23) wieczorem policjanci ze Świecia kontrolowali ruch pojazdów na drodze krajowej K 91. Tuż przed 20:00, w miejscowości Nowe Marzy (pow. świecki), funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. 59-letni kierowca pomimo, że nie popełnił żadnego wykroczenia był bardzo nerwowy. Nie potrafił wyjaśnić skąd, ani dokąd jedzie.

Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że pod fotelem pasażera przewozi worek z podejrzanymi kryształkam”. Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że jest to 2 C-B. Mundurowi zabezpieczyli kilogram tej psychoaktywnej substancji.

Dwa dni później w piątek (20.01.23), policjanci przesłuchali 59-latka, a następnie doprowadzili do prokuratury. Tam usłyszał zarzut posiadania znaczej ilości środków odurzających. Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesące. Za popełnione przestępstwo grozi kara mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony