Wiadomości

Podsumowanie akcji "Telefony"

Data publikacji 23.01.2023

W piątek dniu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą ,,Telefon”, w których szczególną uwagę zwracali na kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Głównym celem tych działań, była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Akcja miała także na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego.
Pomimo coraz większej świadomość, nadal wielu kierujących popełnia wykroczenie rozmawiając przez telefon komórkowy. Kierowca mając w ręku ,,komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile może niezauważyć prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie.
Podczas działań policjanci 235 wykroczeń polegających na korzystaniu przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
Policjanci przypominają, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy niezgodnie z przepisami, skutkuje 500 złotowym mandatem i 12 punktami karnymi.

Podsumowanie akcji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:

KPP Aleksandrów

KMP w Grudziądzu

KPP w Nakle

KPP Golub-Dobrzyń

Autor:
Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

Powrót na górę strony