Wiadomości

Policjanci pomogli 75-letniej kobiecie wrócić do domu

Data publikacji 23.01.2023

Oscy policjanci pomogli 75-latce wrócić do domu. Kobieta szła środkiem jezdni ulicą Miodową w Świeciu. Była zmęczona, nie potrafiła od razu wskazać gdzie mieszka. Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy Seniorka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę sąsiadki.

W minionym tygodniu (17.01.23), około 20.00 patrol z Posterunku Policji w Osiu (pow. świecki), wracając z interwencji, na ulicy Miodowej w Świeciu zauważyli idącą środkiem jezdni kobietę. Mundurowi zwrócili na nią uwagę, ponieważ nie korzystając z chodnika narażała siebie na duże niebezpieczeństwo. Starsza pani była bardzo zmęczona. Podczas rozmowy okazało się, że nie wie gdzie się znajduje. Nie potrafiła również wyjaśnić dokąd idzie. Dopiero po dłuższej chwili, siedząc już w radiowozie, wskazała gdzie mieszka.  

Na szczęście 75-latce nic się nie stało. Po ustaleniu adresu funkcjonariusze odwieźli kobietę do jej mieszkania. Dzięki działaniom funkcjonariuszy cała i zdrowa została przekazana pod opiekę sąsiadki, która oznajmiła, że starsza pani cierpi na zaniki pamięci.

 

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony