Wiadomości

Okradł pracodawcę, a zastawiając i sprzedając łupy „wrobił" kolegów

Data publikacji 24.01.2023

Kryminalni z Inowrocławia namierzyli sprawcę kradzieży elektronarzędzi. Nie dość, że 32-latek okradł pracodawcę, to jeszcze zastawił część łupu w lombardzie, w co uwikłał swojego kolegę. Podobnie postąpił z kolejnym znajomym, któremu sprzedał resztę łupów. Zatrzymanemu podejrzanemu o kradzież grozi 5 lat więzienia.

W miniony piątek (20.01.23) w policyjną zasadzkę wpadł 32–letni inowrocławianin. To jego bowiem kryminalni podejrzewali o kradzież elektronarzędzi wartych ponad 2,5 tys. zł, które zginęły z remontowanej kamienicy. Zgłoszenie o przestępstwie funkcjonariusze otrzymali tego samego dnia (20.01.23) kilka godzin wcześniej.

Policjanci, mając wiedzę co dokładnie zostało skradzione, sprawdzili pobliskie lombardy, czy taki własnie sprzęt nie został tam ostatnio wstawiony. Okazało się, że do jednego z nich na terenie powiatu trafił młot udarowy i szlifierka taśmowa, które pochodziły z tego przestępstwa.

Podczas gromadzenia informacji kryminalni ustalili też, że w kierunku lombardu zmierza mężczyzna, którego wiązali ze sprawą. Okazało się, że wrócił tam, by zastawiony sprzęt wykupić. Wówczas wpadł w policyjną zasadzkę.

Dokładne wyjaśnianie sprawy skutkowało ustaleniem, że 32-latek podjął pracę w firmie budowlanej i okradł pracodawcę z elektronarzędzi: dwóch młotowiertarek, wkrętarki, szlifierki taśmowej i kątowej. Po czym okłamał kolegę, że zgubił swój dowód, wymagany do okazania w lombardzie, a chcąc sprzedać narzędzia rzekomo należące do wuja poprosił go, by ten na swoje dane zastawił młot udarowy i szlifierkę. Znajomy, nie przeczuwając nic złego, oddał mu przysługę, która okazała się problemem. Pozostałe łupy sprzedał z kolei jeszcze innemu koledze, posługując się w tym celu również wymyśloną legendą.

Całe utracone mienie kryminalni odzyskali, a 32-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony