Wiadomości

Poszukiwani zatrzymani przez policjantów grupy SPEED

Policjanci grupy SPEED ze Świecia zatrzymali poszukiwanych. Jeden z nich unikał kary pozbawienia wolności. Drugi natomiast był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu. Obaj popełnili wykroczenia w ruchu drogowym i tym zwrócili uwagę funkcjonariuszy.

W miniony poniedziałek (23.01.23) funkcjonariusze ruchu drogowego komendy w Świeciu, wchodzący na co dzień w skład grupy SPEED, w Warlubiu (pow. świecki) zarejestrowali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze włączyli sygnały i ruszyli za nim. Mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymał się, porzucił vw golfa i uciekał pieszo. Na nic się to zdało, bo już po chwili był w rękach mundurowych. Kiedy policjanci sprawdzili 25-latka w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu świeckiego miał do „odsiadki” pół roku. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień i przekroczenie prędkości.

Tego samego dnia policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego, tym razem do ustalenia miejsca pobytu. 30-letni mieszkaniec Grudziądza w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon, dlatego został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, kierowca objęty był również sądowym zakazem kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony