Wiadomości

Policyjny pies Jokej wytropił sprawców przestępstw

Policyjny pies tropiący Jokej pomógł w wyjaśnieniu sprawy włamania do budynku na jednej ze stacji benzynowych w powiecie grudziądzkim. Doprowadził policjantów do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców. Mundurowi zatrzymali tam dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty. Jeden z nich kradzieży z włamaniem, a drugi paserstwa.

W środę (25.01.23) do grudziądzkiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o włamaniu na jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu. Przybyli na miejsce policjanci ujawnili wybitą szybę w pomieszczeniu magazynowym na zapleczu. Według pracownika stacji z pomieszczenia zginęła spora ilość alkoholu.

Przewodnik psa służbowego mł. asp. Łukasz Pawlikowski, wraz ze swoim podopiecznym Jokejem, zaczęli sprawdzać najbliższą okolicę. Pies podjął trop. Najpierw doprowadził policjanta do miejsca, gdzie porzucono część skradzionego alkoholu. Następnie, węsząc dalej, doszedł do jednego z domów niedaleko miejsca włamania. Wewnątrz policjanci zastali dwóch mężczyzn. W toku dalszych czynności mundurowi, wspólnie z kryminalnymi, ustalili, że młodszy z nich włamał się i ukradł alkohol, a starszy pomagał mu ukryć łupy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 31-latkowi, za kradzież z włamaniem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 54-latek, za pomoc w ukryciu skradzionego alkoholu, usłyszał zarzut paserstwa, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

Stróże prawa odzyskali skradziony towar warty blisko 3800 zł.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony