Wiadomości

18 lat ukrywał się za granicą, wrócił do kraju i został zatrzymany

Data publikacji 27.01.2023

Policjanci zatrzymali 52-latka, który od 18 lat był poszukiwany czterema listami gończymi. Mężczyzna przez ten czas ukrywał się za granicą. Gdy wrócił do kraju, wpadł w ręce mogileńskich funkcjonariuszy.

Policjanci wydziału kryminalnego z mogileńskiej komendy ustalili miejsce pobytu 52-latka, który poszukiwany był czterema listami gończymi za przestępstwa związane z oszustwami. Mężczyzna, chcąc uniknąć wymierzonej kary, od 18 lat ukrywał się przed organami ścigania na terenie Wielkiej Brytanii.  

Policjanci zdobyli informacje, że poszukiwany przyjedzie na kilka dni w rodzinne strony. W minioną środę (25.01.23) kryminalni wytypowali posesję, na której miał przebywać. Gdy weszli do środka zastali tam mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. 52-latek był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Nie spodziewał się zupełnie ich wizyty.

Mężczyzna został doprowadzony do mogileńskiej komendy, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę 3 lat pozbawienia wolności. Pomimo znacznego upływu czasu nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przed laty liczne oszustwa.

Autor: asp. szt. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony