Wiadomości

Włamywacz nie uniknie kary

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 23-latka, który włamał się do saloniku prasowego. Mężczyzna ukradł co najmniej 800 paczek papierosów, tytoń i gotówkę. Teraz za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad włamaniem do saloniku prasowego policjanci z Komisariatu Toruń Śródmieście pracowali od 9 stycznia. Tego dnia otrzymali zgłoszenie od pracownika „kiosku" w jednym z toruńskich centrów handlowych. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że nieznany sprawca w czasie weekendu (7-8.01.23) włamał się i ukradł z jego wnętrza 800 paczek papierosów, tytoń oraz gotówkę.

Policjanci na miejscu wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zabezpieczyli też zapis z kamery monitoringu. Dzięki zebranym dowodom kryminalni ustalili, że za sprawą włamania stoi 23-latek z Torunia. Sprawca został zatrzymany w swoim mieszkaniu w miniony poniedziałek (30.01.23) i trafił prosto do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.

Za przestępstwo to można trafić do więzienia nawet na 10 lat. Decyzję o wymiarze kary będzie podejmował sąd.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony