Wiadomości

Policjanci namierzyli poszukiwanego 13-latka

Data publikacji 03.02.2023

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 13-latka. Nieletni ukrywał się, ponieważ nie chciał stawić się w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki, których nieudolnie próbował się pozbyć.

Rypińscy policjanci, od pewnego czasu, poszukiwali 13-latka, wobec którego Sąd Rodzinny w Rypinie wydał nakaz doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Został on wydany z powodu popełniania przez nieletniego czynów karalnych oraz przejawów demoralizacji.

Wczoraj (2.02.23) policjanci ustalili, że 13-latek ukrywa się w jednym z mieszkań na terenie Rypina i natychmiast po niego pojechali. Na miejscu okazało się, że był to dobry trop. Gdy nastolatek zorientował się, że funkcjonariusze przyjechali po niego, chwilę wcześniej wyrzucił z okna pudełko, co nie uszło ich uwadze. Wewnątrz znajdował się proszek oraz zawiniątko z suszem. Wstępne testy wykazały, że to około 10 gramów amfetaminy i porcja marihuany.

Jeszcze wczoraj (2.02.23) nieletni został przetransportowany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Ostrowcu Wielkopolskim, gdzie pozostaje w dyspozycji sądu. Odpowie też za posiadanie narkotyków. Dodatkowe ustalenia policjantów wskazują, że nieletni dopuścił się jeszcze innych czynów karalnych.

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony