Wiadomości

Dzięki kryminalnym z Brodnicy narkotyki nie trafią do odbiorców

Brodniccy kryminalni w minionym tygodniu przeprowadzili dwie akcje, podczas których zabezpieczyli blisko 690 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali do tych spraw 20–letnią kobietę oraz 35-letniego mężczyznę. Oboje usłyszeli już zarzuty.

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, na podstawie wcześniejszych ustaleń, weszli pod dwa wytypowane adresy, gdzie zabezpieczyli łącznie blisko 690 gramów marihuany.

Kryminalni uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie miasta znajdują się przedmioty służące do wytwarzania substancji, których posiadanie jest zabronione. Gdy policjanci weszli do środka okazało sie, że znajdują się tam nie tylko urządzenia, ale też i susz. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymana została przebywająca w domu 20-latka. Kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli tam w sumie 470 gramów, jak się okazało  marihuany oraz przedmioty służące do posiadania i wytwarzania narkotyków.

Kobieta została przewieziona do brodnickiej komendy, gdzie usłyszała zarzuty . Odpowie ona za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz urządzeń przeznaczonych do niedozwolonego ich wytwarzania, przetwarzania lub przerobu. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie kolejnych ustaleń, policjanci pojechali do jednego z domów w powiecie brodnickim. Tam, podczas przeszukania, kryminalni znaleźli słoiki, w których było, jak wykazały wstępne testy, blisko 220 gramów marihuany. Mieszkający tam 35-latek  został zatrzymany i przewieziony do komendy w Brodnicy, gdzie usłyszał między innymi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Podobnie jak 20-latce grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Paweł Dominiak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony