Wiadomości

Policjanci zamienili mieszkańcowi Torunia elektroniczny dozór na tymczasowy areszt

Data publikacji 20.02.2023

Policjanci z Komisariatu Toruń-Śródmieście doprowadzili do sądu 29-latka, u którego zabezpieczyli przeszło kilogram amfetaminy. Mężczyzna był w trakcie odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego. Sąd zdecydował, że „amator” zakazanych substancji, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W minioną środę (15.02.2023) kryminalni z toruńskiego śródmieścia, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przeszukali mieszkanie na toruńskich Wrzosach.

Zgodnie ze swoimi ustaleniami, policjanci znaleźli u 29-letniego mieszkańca Torunia biały proszek w hermetycznym opakowaniu. Jego właściciel został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Wstępne testy policyjnych techników potwierdziły przypuszczenia kryminalnych. Okazało się, że zabezpieczoną substancją była amfetamina, jej waga przekroczyła kilogram.

W czwartek (16.02.23) zatrzymany, na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się i trzy najbliższe miesiące 29-latek spędzi tymczasowo za kratami.

Zatrzymany do sprawy 29-latek był już wcześniej notowany za posiadanie narkotyków, jakby tego było mało, odbywał właśnie karę w systemie dozoru elektronicznego za podobne przestępstwo.

Za złamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian KMP Toruń
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.2 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony