Wiadomości

Poszukiwany popełniał kolejne przestępstwa

Data publikacji 22.02.2023

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 21-latka poszukiwanego przez toruński sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież. Policjanci ustalili, że mężczyzna za nic miał wyrok i nadal popełniał te same przestępstwa. Dodatkowo w chwili zatrzymania miał przy sobie środek psychotropowy. Zanim trafił za kraty z powodu starych przewinień, usłyszał kolejne zarzuty. Grozi mu teraz dodatkowe 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (20.02.23) kryminalni z Komisariatu Policji Toruń - Śródmieście przeszukali mieszkanie na Bydgoskim Przedmieściu, gdzie według uzyskanych przez nich informacji miał się ukrywać poszukiwany przez sąd 21-latek. Ustalenia te okazały się trafne. Policjanci zastali tam poszukiwanego, który od pewnego czasu unikał „odsiadki” za kradzież. Przy okazji wyszło na jaw, że ma przy sobie spore zawiniątko z brązową, zbryloną substancją. Mężczyzna został zatrzymany.

Wstępne policyjne testy wykazały, że środek, który posiadał to niemal 30 gramów psychotropu. Dodatkowo, funkcjonariusze mieli już zgromadzone dowody świadczące o tym, że zatrzymany dopuścił się również wielu kolejnych kradzieży w sklepach.

Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kodeksu karnego.

Teraz za posiadanie narkotyków i kradzieże grozi mu dodatkowo do 5 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony