Wiadomości

Kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany po krótkim pościgu

Data publikacji 02.03.2023

Policjanci z oddziału prewencji w Bydgoszczy, wspólnie z mundurowymi z Grudziądza, zatrzymali po pościgu 29-letniego kierowcę. Mężczyzna uciekał ulicami miasta, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Policyjny narkotest wykazał u niego obecność marihuany. Postępowanie mężczyzny oceni sąd.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (1.03.23) w godzinach popołudniowych. Tuż po 14.00, mundurowi zauważyli idącego chodnikiem młodego mężczyznę, który na ich widok przyspieszył i zaczął oddalać się do jednej z bram, prowadzącej na podwórko posesji. Po chwili wyjechał stamtąd osobowym volkswagenem. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, lecz zaraz po jej rozpoczęciu mężczyzna zamknął drzwi auta i ruszył w kierunku ulicy Nad Torem. Na ulicy Solidarności rozbił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu.

Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Grudziądza był pod wpływem środków odurzających. Test na zawartość narkotyków wykazał obecność marihuany.

Za kierowanie pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo kierowca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony