Wiadomości

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy

Data publikacji 06.03.2023

Do obywatelskiego zatrzymania doszło na terenie gminy Śliwice. Mężczyzna uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy i powiadomił policjantów. Zatrzymany 61-latek był tak pijany, że nie był w stanie wydmuchać w alkomat wystarczającej ilości powietrza.

Mieszkaniec gminy Śliwice, pow. tucholski, w trakcie podróży zauważył, że kierowca poruszający się samochodem marki Fiat jedzie całą szerokością jezdni. Mężczyzna postanowił udać się za samochodem, aby ustalić jaki jest powód jazdy wężykiem. 37-latek zauważył, że fiat zatrzymał się przy jednym ze sklepów na terenie Śliwic. Następnie podszedł do kierowcy, który wysiadł z auta i miał problemy z utrzymaniem równowagi, dlatego podejrzewając, że ten jest pijany, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki fiata i wezwał policjantów.  

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, chcieli sprawdzić stan trzeźwości zatrzymanego kierowcy. Okazało się to niemożliwe. 61-latek był w takim stanie upojenia alkoholowego, że nie potrafił wydmuchać wystarczającej ilości powietrza w urządzenie pomiarowe. W związku z tym od mężczyzny została pobrana krew do badań. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec gminy Śliwice nie pozostał obojętny i we właściwy sposób zareagował. Może właśnie dzięki jego interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

61-latek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony