Wiadomości

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów i wyjątkowe wyróżnienia

Data publikacji 08.03.2023

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął dzisiaj ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi kujawsko-pomorskiej Policji zasiliło tym razem 23 mundurowych. Przy tej okazji, nadinsp. Piotr Leciejewski wręczył też rozkaz Komendanta Głównego Policji powołujący na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Małgorzatę Jorkę. Były również podziękowania dla policyjnych kontrterrorystów za udział w akcji humanitarnej w Ukrainie.

Dzisiaj (8.03.2023) o 12:00 w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uroczyste ślubowanie w obecności Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinspektora Piotra Leciejewskiego, jego Zastępców, Kadry kierowniczej poszczególnych jednostek naszego województwa, przedstawicieli związków zawodowych oraz zaproszonych gości złożyło 23 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

Pierwszy głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, który powiedział:

Okoliczności dzisiejszej uroczystości są wyjątkowe. Choćby z tego względu, że przed chwilą 23 nowych policjantów wypowiedziało najważniejsze słowa, słowa Roty Ślubowania. Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy, myślę, że te słowa będą docierały do Was w kolejnych dniach, miesiącach i latach, ponieważ wypowiedzieliście wszystko w czym etos policyjnej służby i jej sedno się zawiera. Pięknie Wam gratuluję i bardzo dziękuję. Dziękuję przede wszystkim, że podjęliście decyzję o tym, aby wstąpić w szeregi polskiej Policji (...).

Słowa gratulacji i powodzenia w czasie trwania uroczystości policjanci usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza.

(…) mogę powiedzieć, że zawsze mogłem liczyć na kujawsko-pomorską Policję i zawsze jestem z niej dumny (...). – powiedział Wojewoda.

Nowo przyjęci policjanci, po zakończonym szkoleniu podstawowym, trafią do komend miejskich i powiatowych naszego województwa: jeden do Bydgoszczy, po czterech do Torunia i Włocławka, dwóch do Grudziądza i po jednym do: Aleksandrowa Kujawskiego, Golubia-Dobrzynia, Lipna, Nakła nad Notecią, Radziejowa, Sępólna Krajeńskiego, Świecia, Tucholi i Żnina. Natomiast trzech policjantów do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy.

Uroczystość miała też charakter szczególny, ponieważ dzisiaj Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Małgorzatę Jorkę, która dotychczas pełniła obowiązki na tym stanowisku. Pani Komendant odpowiada za pion kryminalny.

Pani Komendant serdecznie Pani gratuluję, jestem przekonany, że Nasza współpraca, będzie współpracą obfitującą w dobrą atmosferę, kapitalne wyniki (...). Jestem przekonany, że Pani kompetencje, doświadczenie, przebieg służby te wszystkie elementy, które charakteryzują tę osobowość daje ku temu absolutną gwarancję. Pięknie Pani gratuluję, pięknie dziękuję za podjęcie rękawicy i umożliwienie mi również bezpośredniej współpracy (...). - tymi słowami zwrócił się nadinspektor Piotr Leciejewski do inspektor Małgorzaty Jorki.

Głos zabrała również Pani Komendant, która w przemowie powiedziała:

Mój awans zawdzięczam Kierownictwu komendy wojewódzkiej, wszystkim Komendantom miejskim i powiatowym, Naczelnikom wydziałów, ale również policjantom garnizonu toruńskiego. Ja, szanowni Państwo, miałam to szczęście, że na swojej drodze zawsze spotykałam zaangażowanych, żądnych sukcesów policjantów i doświadczoną kadrę i im wszystkim za to bardzo dziękuję, moje serce bardzo mocno bije w Policji (…).

Ostatnim punktem tej szczególnej uroczystości były podziękowania, które Szef kujawsko-pomorskich policjantów złożył trzem policjantom z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy.

Piękne podziękowania za postawę, odwagę, za to, że bez wahania policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji razem z innymi policjantami z kraju (…), przez kilka miesięcy (…), uczestniczyli w pomaganiu obywatelom Ukrainy. (…) za tę postawę pięknie dziękuję, za Wasze zaangażowanie, za Waszą decyzję, za to, że pokazaliście, że polska Policja, polskie Państwo jest gotowe do realizacji najważniejszych zadań (…). - powiedział nadinspektor Piotr Leciejewski

Funkcjonariusze byli oddelegowani do pełnienia służby w kontyngencie policyjnym wydzielonym do udziału w akcji humanitarnej w Ukrainie. Celem akcji było wsparcie ukraińskich służb w rozminowaniu oraz neutralizowaniu materiałów wybuchowych pozostawionych przez rosyjskie wojska na terenach zamieszkałych przez ludność cywilną.  

Podkreślić należy, że funkcjonariusze zostali odznaczeni Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski dnia 20 lutego 2023 roku KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ.

Ich postawa jest przykładem godnym do naśladowania dla innych policjantów.

Autor: nadkom. Przemysław Słomski
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

 • policjant melduje Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Bydgoszczy
 • Ujęcie na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy i jego Zastępców, którzy stoją obok siebie
 • ujęcie na policjantów, którzy trzymają szablę i sztandarowy komendy wojewódzkiej
 • ujęcie zza ramienia policjanta na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który czyta Rotę ślubowania
 • policjanci stoją w dwuszeregu z podniesioną prawą ręką i powtarzają słowa roty ślubowania
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy stoi na przeciwko ślubujących policjantów i czyta rotę ślubowania
 • policjanci stoją w dwuszeregu z podniesioną prawą ręką i powtarzają słowa roty ślubowania
 • ujęcie zza ramienia policjanta na Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który czyta Rotę ślubowania
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy uściska rękę policjantce stojącej w szeregu
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy gratulując uściska rękę policjantce
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy gratulując uściska rękę policjantce
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy gratulując uściska rękę policjantowi
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy gratulując uściska rękę policjantowi
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy gratulując uściska rękę policjantowi
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy gratulując uściska rękę policjantowi i podaje niebieską teczkę
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wręcza rozkaz personalny Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy uściska dłoń i wręcza rozkaz personalny Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy gratuluje policjantom Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy mają założone maskujące chusty na twarzy
 • Wojewoda i Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, podając rękę, gratuluje policjantom Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy mają założone maskujące chusty na twarzy
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, podając rękę, gratuluje policjantom Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy mają założone maskujące chusty na twarzy
 • Wojewoda, podając rękę, gratuluje policjantom Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy mają założone maskujące chusty na twarzy
 • ujęcie zza pleców policjanta na przemawiającego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy
 • ujęcie z tyłu na przemawiającego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy do policjantów i zebranych gości
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz jego Zastępcy stoją przed inspektor Małgorzatą Jorką i składają życzenia. Komendant trzyma bukiet kwiatów
 • Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wręcza inspektor Małgorzacie Jorka kwiaty
 • Wojewoda przemawia do zebranych policjantów i gości
 • Wojewoda przemawia do zebranych policjantów i gości
 • Wojewoda gratuluje inspektor Małgorzacie Jorka
 • inspektor Małgorzata Jorka przemawia do policjantów i zebranych gości
 • poczet sztandarowy maszeruje i opuszcza salę
 • Wojewoda i Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wręczają kwiatki policjantkom
Powrót na górę strony