Wiadomości

Ukradł sprzęt wędkarski o wartości 5 tysięcy złotych

Data publikacji 09.03.2023

Policjanci z komisariatu w Strzelnie, pow. mogileński, zatrzymali 20-letniego sprawcę kradzieży sprzętu wędkarskiego o wartości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany, gdyż nie powrócił z przepustki do zakładu poprawczego.

Funkcjonariusze zespołu kryminalnego z komisariatu w Strzelnie, pow. mogileński, pracowali nad sprawą kradzieży sprzętu wędkarskiego, do której doszło w miniony piątek (3.03.23) na terenie ogródków działkowych. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca około 16:00 z niezabezpieczonego budynku gospodarczego ukradł 12 wędek. Pokrzywdzony 73-latek poniesioną stratę oszacował na kwotę 5 tysięcy złotych.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dysponując nagraniami z kamery pobliskiego monitoringu, wytypowali osobę mogącą mieć związek z kradzieżą. Okazał się nim 20-latek, który był poszukiwany z powodu niepowrotu z przepustki do zakładu poprawczego.

Mężczyzna wczoraj (8.03.23) wpadł w ręce mundurowych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży. Po zakończonych czynnościach procesowych został przewieziony do zakładu poprawczego, gdzie będzie czekał do rozprawy. 

Autor: asp. szt. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony