Wiadomości

Sklepowi złodzieje z Torunia zatrzymani w Inowrocławiu

Data publikacji 10.03.2023

Trzej mieszkańcy Torunia, na terenie powiatu inowrocławskiego, okradła sklep zabierając kosmetyki, kawy i słodycze. Zostali zatrzymani dzięki działaniom policjanta pionu kryminalnego, który zaobserwował dziwne zachowanie jednego z mężczyzn i rozpoczął całą akcję zdemaskowania ich. Podejrzani najbliższe dwa miesiące spędzą za kratami.

Wczoraj (09.03.2023) inowrocławscy kryminalni doprowadzili do prokuratury i sądu trzech mieszkańców Torunia. Są oni podejrzani o kradzież w sklepie w Gniewkowie, a jeden z nich odpowie za wykroczenie kradzieży w Inowrocławiu.

Kilka dni temu (07.03.2023) trzech mężczyzn podjechało samochodem pod jeden ze sklepów w Gniewkowie. Tam wykorzystało nieuwagę obsługi skąd zabrali czekolady, kawy i kosmetyki. Straty wyniosły blisko 2,4 tysięcy złotych. Następnie odjechali, by pojawić się w Inowrocławiu w rejonie drogerii. Tam jeden z mężczyzn ukradł maszynki do golenia.

Podejrzane zachowanie tego właśnie mężczyzny zauważył jeden z inowrocławskich policjantów. Nabrał przekonania, że nie tylko ten mężczyzna, ale i pozostali w samochodzie mogą mieć coś „za uszami”. Nie mylił się. Ruszył samochodem za ich pojazdem i jednocześnie powiadomił dyżurnego.

Dwa mężczyźni w wieku 29 lat i 37-latek zostali zatrzymani na terenie Jacewa w gminie Inowrocław do kontroli. Podczas przeszukania pojazdu kryminalni ujawnili towar skradziony w Gniewkowie. Cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia.

Jeden z mężczyzn, który prowadził pojazd, jeszcze bardziej się pogrążył. Próbował oszukać policjantów lecz mu się to nie udało. Przekazał fałszywe dane, podając się za swojego brata. Te informacje kryminalni szybko zweryfikowali. Ustalili, że próbował w ten sposób ukryć to, że nie ma uprawnień do kierowania, za co odpowie.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźni odpowiedzą za kradzież. Wszyscy działali w warunkach recydywy, za co grozi wyższa kara. Doprowadzeni do oskarżyciela i sądu zostali objęci tymczasowym aresztem na okres dwóch miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, bo policjanci już teraz mają ustalenia, że szajka dokonywała kradzieży jeżdżąc po kraju i pojawiając się w różnych sklepach.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony