Wiadomości

Skusili się na darmowe butle z gazem

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy „skorzystali z okazji" i ukradli butle gazowe. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a wszystkie odzyskane przedmioty wróciły do właściciela.

Do przestępstwa doszło w sobotę (11.03.23) w nocy w Piotrkowie Kujawskim, pow. radziejowski. Policjanci z miejscowego posterunku otrzymali zgłoszenie o kradzieży dziewięciu butli gazowych. Złodzieje weszli na teren posesji i ukradli je z niezamkniętego stojaka. Poszkodowany wycenił straty na ponad 1000 złotych.

Przybyli na miejsce policjanci jednego ze sprawców (35l.) zatrzymali na gorącym uczynku. Mundurowi zabezpieczyli trzy butle, które złodziej próbował zabrać. Mężczyzna był nietrzeźwy. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a gdy „doszedł do siebie" usłyszał zarzut kradzieży.

Ustalenia dzielnicowych pozwoliły zatrzymać po kilku godzinach kolejnego podejrzanego. Przeszukanie w miejscu zamieszkania 22-latka okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Policjanci znaleźli sześć skradzionych butli gazowych oraz pakunek z białym proszkiem. Wstępna analiza testerem narkotykowym wykazała, że jest to blisko 2 g metamfetaminy. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania środków psychotropowych. 

Obu grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wszystkie odzyskane butle wróciły do właściciela.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony