Wiadomości

Policyjni „wodniacy" doskonalili umiejętności w CSP Legionowo

Data publikacji 14.03.2023

7 policjantów z największych jednostek kujawsko-pomorskiego garnizonu, pełniących na co dzień służbę na wodach i terenach przywodnych, uczestniczyło w szkoleniu doskonalącym umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Warsztaty odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. To idealne miejsce do szlifowania już posiadanych kompetencji. CSP oferuje zajęcia na basenie, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także specjalistyczne szkolenia policyjne z tematyki bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Uczestnicy szkolenia, zorganizowanego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w ramach zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzili działania ratunkowe z użyciem sprzętu ratowniczego, a także trenowali udzielanie pierwszej pomocy tonącym. Zajęcia w wodzie obejmowały również pływanie metodami stosowanymi w ratownictwie wodnym, skoki ratunkowe, pływanie pod wodą czy holowanie osoby tonącej do brzegu.

Centrum Szkolenia Policji pełni ważną funkcję w zakresie dobrego przygotowania policjantów na każdą sytuację, z jaką mogą się spotkać podczas patrolowania akwenów. Pomaga doskonalić ich umiejętności, aby zapewnić im bezpieczeństwo i upewnić się, że mogą szybko, a przede wszystkim skutecznie reagować w razie potrzeby.

Podsumowaniem zajęć na pływalni było przeprowadzenie weryfikacji umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, w którym uczestniczyli funkcjonariusze.

Test polegał na wykonaniu w ciągu jednego dnia trzech prób sprawnościowych.

1. Przepłynięcie dystansu 50 metrów stylem dowolnym w czasie poniżej 50 sekund.

2. Przepłynięcie pod wodą, co najmniej 15 metrów.

3. Holowanie tonącego bez przerwy na dystansie 50 metrów.

Nabyte przez 7 funkcjonariuszy z największych jednostek kujawsko-pomorskiego garnizonu umiejętności w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenach wodnych i przywodnych naszego województwa w sezonie letnim.

Autor: podkom. Marcin Czyż
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant szkoli resuscytację
  • Policjant w basenie
  • Policjant w basenie z bojką
Powrót na górę strony