Wiadomości

Bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem i hulajnogą

Data publikacji 16.03.2023

Funkcjonariusz z brodnickiej komendy policji uczestniczył wczoraj w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „Dakar” w Brodnicy.

Wczoraj (15.03.) do Ośrodka Szkolenia Kierowców „Dakar” w Brodnicy przybyli uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej numer 4 w Brodnicy, którzy przystąpią do egzaminu na kartę rowerową. Zgromadzonym uczniom ratownik medyczny Marcin Witkowski przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy wygłosił prelekcję na temat związany z zasadami bezpieczeństwa jakie trzeba zachować podczas jazdy rowerem i hulajnogą elektryczną. Przedstawił zasady oraz przepisy ruchu drogowego jakie obowiązują młodych kierowców. Ponadto mundurowy powiedział w co powinien być wyposażony zarówno rowerzysta jak i pojazd, z którego korzysta.

Na zakończenie prelekcji, dzieci otrzymały upominki ufundowane przez OSK „Dakar”. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z prelekcji oraz z otrzymanych prezentów.

Autor: sierż. szt. Paweł Dominiak
Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

  • Zdjęcie grupowe na którym widać wszystkich uczestników spotkania
  • Policjant przemawia do dzieci siedzących na krzesłach
  • ratownik medyczny instruuje chłopca, który pochyla się nad manekinem leżącym na noszach
Powrót na górę strony