Wiadomości

Grudziądzcy policjanci podsumowali akcję "Bezpieczny pieszy"

Data publikacji 16.03.2023

Policjanci ruchu drogowego z Grudziądza prowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem działań było poprawienie bezpieczeństwa pieszych – użytkowników dróg najbardziej narażonych na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia.

Wczoraj (15.03) mundurowi z grudziądzkiej „drogówki” realizowali działania „Bezpieczny pieszy”. W ramach akcji reagowali na wykroczenia kierujących wobec pieszych, w szczególności w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Sprawdzali również prawidłowość zachowania się pieszych, między innymi stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i nieprawidłowe przekraczanie jezdni. W trakcie działań policjanci mogli liczyć na wsparcie Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci odnotowali 52 wykroczenia drogowe. 43 z nich popełnili kierowcy. Do ich głównych grzechów należało przekraczanie prędkości w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu. W 9 przypadkach wykroczenia popełnili piesi. We wszystkich przypadkach było to nieprawidłowe przekraczanie jezdni.

Apelujemy do kierujących o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Pieszym przypominamy o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, zwracaniu uwagi na otoczenie w przypadku przekraczania jezdni na „pasach” oraz nieprzechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

  • Policjant stoi przy radiowozie i obserwuje ruch drogowy przy przejściu dla pieszych
  • Funkcjonariusze obserwują drogę stojąc przy radiowozie
  • Policjant stoi przy radiowozie i obserwuje ruch drogowy przy przejściu dla pieszych
Powrót na górę strony