Wiadomości

Promowali zawód policjanta wśród licealistów

Data publikacji 16.03.2023

Radziejowscy policjanci opowiedzieli uczniom szkoły w Przemystce o tajnikach swojej służby. Promowali zawód policjanta oraz zapoznali z zasadami rekrutacji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie spotkali się z uczniami klas IV w  Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce. Przygotowali dla nich prelekcję promującą zawód policjanta. W placówce tej funkcjonują klasy mundurowe i w szczególności te osoby zachęcano do służby.

Uczniowie dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Policjanci powiedzieli, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. Szczególnie uważnie słuchali post. Marcina Pawlaka, który od kilku dni jest w służbie. Opowiedział ze szczegółami jak należy się przygotować do testów, aby w przyszłości założyć niebieski mundur.

Mundurowi rozdali ulotki promujące kampanię rekrutacyjną „Zostań Kimś Wyjątkowym”. Omawiana tematyka wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów i mamy nadzieję, że część z nich  już niedługo ubierze policyjne mundury.

W trakcie spotkania promowali także aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji.

Planowane terminy przyjęć do służby w 2023r. dla osób, które przystąpiły do testu wiedzy oraz uzyskały pozytywny wynik z pozostałych etapów postępowania kwalifikacyjnego i zostały umieszczone na liście osób przewidzianych do przyjęcia do służby w Policji:

  • 5 maja,
  • 3 lipca,
  • 23 sierpnia,
  • 27 października,
  • 28 grudnia.

Więcej informacji o doborze do służby w Policji :

http://bip.bydgoszcz.kwp.policja.gov.pl/KWB/rekrutacja-do-sluzby-w/40205,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji-2023-r-PROCEDURA-OTWARTA.html

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

  • Policjantka rozdaje ulotki osobą uczestniczącym w spotkaniu
  • Policjantka stoi na przeciwko uczestników spotkania, którzy siedzą na krzesłach
  • Policjantka stoi na przeciwko uczestników spotkania, którzy siedzą na krzesłach
Powrót na górę strony