Wiadomości

Przejęte 5 kg marihuany i zlikwidowana plantacja u pseudokibica

Data publikacji 18.03.2023

Nielegalna uprawa konopi indyjskich i zabezpieczone 5 kg marihuany. To efekt pracy policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Do aresztu trafił 33-letni mieszkaniec bydgoskich Jachcic.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, coraz częściej likwidują nielegalne plantacje i przejmują znaczne ilości narkotyków. Tym razem było podobnie. Ich praca pozwoliła na zatrzymanie mieszkańca bydgoskich Jachcic.

We wtorek (14.03.2023 r.) policjanci weszli do domu 33-latka, gdzie na stole w kuchni zabezpieczyli worek z suszem marihuany. Oprócz tego na parterze budynku policjanci odkryli namiot wyposażony w oświetlenie, wentylację, a także nawozy do uprawy roślin, w tym przypadku konopi indyjskich.

Ponadto w namiocie znajdowały się specjalne siatki, na których suszyła się marihuana. W mieszkaniu były także plastikowe doniczki i świeżo ścięte łodygi konopi.

W trakcie przeszukania z udziałem policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i KP Bydgoszcz – Śródmieście,  a także przewodnika z psem do wyszukiwania narkotyków, zabezpieczono susz marihuany oraz sprzęt służący do uprawy. Policjanci przeprowadzili badanie narkotesterem, który jednoznacznie wskazał, że zabezpieczony susz to marihuana.

Do policyjnego laboratorium trafiło 5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 250 tysięcy złotych. Jak wynika z szacunku kryminalnych z zabezpieczonej marihuany można było wprowadzić do obrotu około 5 tysięcy „działek” narkotyków.

Zatrzymany 33-latek trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz kradzieży prądu, bo jak ustalono podłączył dodatkowy przewód, którym zasilał instalację służącą do uprawy marihuany, z pominięciem licznika prądu w mieszkaniu. Sąd nie miał wątpliwości i na wniosek policjantów i prokuratora aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.

Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Śródmieście. Ustalają, jeśli tak to komu aresztowany dostarczał narkotyki i kto jeszcze mógł z nim współpracować.

 

 

Autor: mł.insp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • widok na krzak marihuany trzymany w dłoni
  • różnego rodzaju czasopisma i ulotki związane z pseudokibicami oraz rękawice bokserskie i ochraniacze na kończyny
  • mężczyzna w czarnej kurtce trzyma za ramię innego mężczyznę który ma zapięte z tyłu kajdanki na dłoniach
  • leżące na sitku kawałki wysuszonych liści marihuany
  • leżące w suszarce wysuszone liście marihuany
  • kawałek wysuszonego krzewu marihuany
  • wiszące na suszarce wysuszone liście marihuany

Film plantacja.mp4

Pobierz plik plantacja.mp4 (format mp4 - rozmiar 25.57 MB)

Powrót na górę strony