Wiadomości

Pędził 110 km/h z lawetą w obszarze zabudowanym

Policjanci z Tucholi zatrzymali kierowcę, który podróżował z lawetą przez Żalno z prędkością 110 km/h. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 zł i zatrzymali mu prawo jazdy. Na jego konto „wpadło" też 13 punktów.

Wczoraj (20.03.23) w Żalnie na ul. Tucholskiej policjanci tucholskiej „drogówki” kontrolowali prędkość poruszających się aut. W godzinach wieczornych zauważyli jadący z dużą szybkością samochód z lawetą. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Laserowy miernik wskazał, że pojazd pędził w obszarze zabudowanym 110 km/h! Mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę rozpędzonego auta.

28-latek, za przekroczenie prędkości o 60 km/h, został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł, a do jego konta dopisano 13 punktów. Policjanci zatrzymali także kierowcy prawo jazdy.

Przypominamy, że zespół pojazdów, jakim niewątpliwie jest samochód z lawetą, na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej może poruszać się maksymalnie z prędkością 70 km/h. Z kolei na autostradzie i drodze ekspresowej prędkość ta może wynieść 80 km/h. W obszarze zabudowanym ograniczenie dla każdego rodzaju pojazdu wynosi 50 km/h, niezależnie od pory dnia i nocy.

Apelujemy o odpowiedzialność i rozwagę podczas podróży.

Autor:
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony