Wiadomości

Kierowca pijany, a pasażer poszukiwany

Data publikacji 21.03.2023

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali pijanego kierowcę. 41–latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że jego 46-letni pasażer jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

W niedzielę (19.03.23) około 22:30 bydgoski dyżurny otrzymał zgłoszenie od świadka dotyczące kierującego pojazdem marki Citroen, będącego prawdopodobnie pijanym. Niezwłocznie na miejsce pojechali policjanci ze Śródmieścia. Opisywany pojazd zauważyli na ulicy Powstańców Warszawy i zatrzymali go do kontroli.

Na miejscu kierujący został skontrolowany na trzeźwość. Wykazała ona, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz przekazali wezwanie do stawienia się na przesłuchanie do śródmiejskiego komisariatu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu 41-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto po sprawdzeniu danych pasażera w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że jest on poszukiwan przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy do odbycia kary pozbawienia wolności. 46-latek został przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Ostatecznie mężczyzna trafił do bydgoskiego aresztu śledczego.

Autor: sierż. Oskar Nowak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony