Wiadomości

Zarzut za tytoń bez akcyzy

Data publikacji 23.03.2023

Podczas przeszukania samochodu i garażu funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy znaleźli przeszło 36 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Policjanci postawili zarzuty 51-latkowi, do którego należał „trefny” towar. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Wczoraj (22.03.23) policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy pojechali na bydgoskie przedmieście, by przeszukać jeden z garaży. Wizyta mundurowych była zaskoczeniem dla będącego tam 51-latka, który właśnie przepakowywał paczki z tytoniem do skrytki w swoim samochodzie. Jak się okazało, krajanka nie miała polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna został więc zatrzymany do wyjaśnienia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 70 paczek, w których było przeszło 36 kilogramów nielegalnego „towaru”. Policjanci oszacowali, że z tytułu nieodprowadzonego podatku należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 32 000 złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Teraz grozi mu wysoka grzywna.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci przeszukują stojącego w garażu volkswagena passata
  • Worek z zabezpieczonym tytoniem na wadze
  • Torba z zabezpieczonym tytoniem na wadze
Powrót na górę strony