Wiadomości

Permanentny złodziej usłyszał 17 zarzutów

Data publikacji 24.03.2023

32-letni mieszkaniec Bydgoszczy usłyszał 17 zarzutów. Mężczyzna notorycznie okradał sklepy na terenie naszego miasta. W jego zainteresowaniu były głównie markowe alkohole, artykuły spożywcze i drogeryjne - wszystko w dużych ilościach. Łączna wartość spowodowanych przez niego strat to kwota prawie 26 tysięcy złotych.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn od grudnia ubiegłego roku otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach w sklepach. Zbiór skradzionego mienia był pokaźny. Z półek sklepowych „znikały" głównie duże ilości markowego alkoholu (przede wszystkim whisky), słodycze, artykuły drogeryjne i spożywcze.

Pracujący nad sprawami kryminalni z Wyżyn wpadli na trop złodzieja. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna okradał sklepy na terenie niemal wszystkich dzielnic. Straty, jakie spowodował, to kwota opiewająca na prawie 26 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał łącznie 17 zarzutów kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. W wyniku czego musi się liczyć z wyższym wymiarem kary. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Autor: sierż. Oskar Nowak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony