Wiadomości

Sprawca kradzieży samochodu trafił do aresztu

Data publikacji 30.03.2023

Toruńscy kryminalni, przy współpracy z policjantami z powiatu drawskiego, zatrzymali sprawcę kradzieży fiata ducato. 33-letni mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci toruńskiej komendy w ubiegły piątek (24.03.23) otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu fiat ducato, zaparkowanego przed siedzibą jednej z firm w miejscowości Łubianka, na ul. Bydgoskiej. Z przekazanych przez właściciela informacji znajdowały się w nim elektronarzędzia, których wartośc oszacował na przeszło 72 tysiące złotych.

Kryminalni potrzebowali kilkunastu godzin, by zebrać informacje o tym, gdzie pojazd się znajduje i kto jest sprawcą. Podjęli współpracę z policjantami z powiatu drawskiego (woj. zachodniopomorskie) i dzięki sprawnej, wspólnej akcji zatrzymali mieszkającego na tym terenie 33-latka.

Funkcjonariusze odzyskali także całość skradzionego mienia..

Zatrzymany, już następnego dnia, usłyszał zarzut kradzieży, a dzień później sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony