Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Godną pochwały inicjatywą wykazał się sierżant Szymon Foksiński, który będąc w czasie wolnym od służby, uniemożliwił ucieczkę sprawcy kradzieży towaru w jednym ze sklepów na terenie Torunia. Na co dzień funkcjonariusz wykonuje zadania z zakresu profilaktyki społecznej w Komisariacie Policji Toruń – Śródmieście. Podejrzany o kradzież odpowie za popełnione wykroczenie.

We wtorek (28.03.23) przed 18:00 sierżant Szymon Foksiński, będąc, w czasie wolnym od służby, na zakupach w jednym ze sklepów na terenie miasta, usłyszał wołanie kobiety o pomoc. Gdy usłyszał słowo „złodziej”, funkcjonariusz bez chwili namysłu zareagował. Uciekinier, z łupem w rękach, zmierzał w kierunku wyjścia, kiedy na drodze stanął mu nieumundurowany policjant. Sierżant wezwał sprawcę kradzieży do zatrzymania, a kiedy spotkał się z brakiem reakcji, obezwładnił go, uniemożliwiając ucieczkę. Mężczyzna był agresywny i wulgarny, próbował wyrwać się funkcjonariuszowi. Na nic jednak zdały się jego starania. Stróż prawa przytrzymał go do czasu przyjazdu policyjnego patrolu.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce znaleźli przy zatrzymanym alkohol, który próbował wynieść nie płacąc. 35-latek to znany policjantom sprawca kradzieży w sklepach. W związku ze zdarzeniem, wobec mężczyzny został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Za kradzież grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Autor: mł. asp. Dominika Bocian
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony