Wiadomości

Para aresztowana za rozbój

Data publikacji 05.04.2023

Dwoje mieszkańców Inowrocławia odpowie za przestępstwo rozboju. Zaczepili dwie osoby w rejonie sklepu, pobili je i okradli. Wytropili ich inowrocławscy kryminalni. Najbliższe trzy miesiące podejrzane osoby spędzą za kratami, ale mogą tam zostać znacznie dłużej, bo nawet 12 lat.

W miniony wtorek (04.04.2023) policjanci wydziału kryminalnego doprowadzili do oskarżyciela, a zaraz potem do sądu, 25-letnią kobietę i jej 40-letniego partnera. Oboje zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Wszystko ma związek ze zdarzeniem, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu (31.03.2023). Wówczas dyżurny inowrocławskiej policji został powiadomiony o rozboju. W Inowrocławiu, przed jednym ze sklepów, kobieta i mężczyzna zaczepili dwóch przypadkowych mężczyzn. Zażądali od nich pieniędzy i zakupionego alkoholu. Następnie zaatakowali ich, pobili, doprowadzając do stanu bezbronności, a następnie odebrali im osiem piw i paczkę papierosów, po czym uciekli.

Kryminalni zajmując się sprawą ustalili okoliczności i przebieg przestępstwa. Uzyskali też informację, kto może być „zamieszany” w rozbój i namierzali wytypowane osoby. Dwa dni temu (03.04.2023) podczas działań na terenie miasta, kryminalni zauważyli na jednym z parkingów poszukiwaną kobietę i mężczyznę. Zatrzymali zaskoczone sytuacją osoby i dowieźli do policyjnego aresztu do wyjaśnienia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili 25-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie zarzut rozboju. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że ten sam podejrzany dopuścił się tego samego dnia, przed tym samym sklepem, jeszcze jednego przestępstwa. Groził innemu mężczyźnie pozbawieniem życia. Dlatego usłyszał także zarzut gróźb karalnych.

Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony