Wiadomości

Włamał się, by ukraść 55 zamków antywłamaniowych

Data publikacji 14.04.2023

Nie wiadomo, jaki zamysł miał sprawca, gdy postanowił ukraść zamki antywłamaniowe. W tym celu włamał się do niezagospodarowanego lokalu użytkowego. Jego łupem padło 55 sztuk o łącznej wartości ponad 14 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą policjanci z Błonia, zatrzymali 21-letniego bydgoszczanina odpowiedzialnego za ten czyn. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Policjanci z bydgoskiego Błonia przyjęli zawiadomienie dotyczące włamania, do którego doszło na początku kwietnia. Wynikało z niego, że nieznany sprawca, wyłamując zamek w drzwiach wejściowych do niezagospodarowanego lokalu użytkowego, uszkadzając przy nich ścianę, wszedł do środka i ukradł 55 sztuk zamków antywłamaniowych o wartości ponad 14 tysięcy złotych.

Pracujący nad wyjaśnieniem tej sprawy kryminalni ustalili, że stoi za tym 21-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Mężczyzna został zatrzymany w minioną środę (12.04.23) i przewieziony do policyjnego aresztu.

Wczoraj (13.04.23), po zebraniu materiału dowodowego, bydgoszczanin usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Łączna wartość strat, jakie spowodował to kwota ponad 15 tysięcy złotych.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony