Wiadomości

Wandale w rękach policjantów

Data publikacji 25.04.2023

Intensywna praca kryminalnych z komisariatu na Rubinkowie doprowadziła do ustalenia tożsamości sprawców, którzy pod osłoną nocy zrzucili głaz na schody w przejściu podziemnym przy Szosie Lubickiej w Toruniu. Straty wyceniono na 25 tysięcy złotych. Teraz grozi im 5 lat więzienia.

W połowie marca tego roku policjanci z komisariatu Toruń–Rubinkowo zostali powiadomieni o uszkodzeniu przejścia podziemnego przy Szosie Lubickiej. Nieznani wówczas sprawcy mieli na schody zrzucić ogromny kamień. Stróże prawa dotarli do zapisów monitoringu. Okazało się, że zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery, co pozwoliło śledczym wytypować sprawców.

W miniony czwartek (20.04.23) kryminalni z Rubinkowa zatrzymali dwóch z trzech podejrzewanych 20-latków. Ostatni, następnego dnia (21.04.23), sam stawił się do komisariatu. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów, młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Sprawcy nie potrafili racjonalnie wyjaśnić swojego postępowania, tłumaczyli je ilością spożytego w tym dniu alkoholu.

W wyniku ich chuligańskiego działania straty wyceniono na 25 tysięcy złotych. Teraz wandale odpowiedzą za zniszczenie mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony