Wiadomości

Dzielnicowy z Szubina potrzebował godziny, by ustalić złodzieja i odzyskać gotówkę

Data publikacji 26.04.2023

Zaledwie godziny potrzebował dzielnicowy z szubińskiego komisariatu, by namierzyć podejrzanego o kradzież gotówki. 60-latek już usłyszał zarzuty, a odzyskane przez mundurowych pieniądze, wróciły do właściciela.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (25.04.23) na jednej z ulic w centrum Szubina pow. nakielski. Pokrzywdzony zaparkował auto w rejonie jednego ze sklepów i poszedł na zakupy. Chwilę późnie,j zorientował się, że nie ma portfela. Nigdzie go nie mógł znaleźć, więc o fakcie jego kradzieży zawiadomił miejscową policję.

Kiedy czynności z pokrzywdzonym wykonywali kryminalni, dzielnicowy zajął się wyjaśnianiem okoliczności kradzieży. Mundurowy zweryfikował nagrania z kamer znajdujących się na terenie miasta i ustalił, że portfel został skradziony przez kierowcę peugeota, któremu chwilę później złożył wizytę. Ta decyzja okazała się słuszna. 60-latek przyznał się do kradzieży, a dzielnicowy odzyskał 1 100 złotych, należące do zgłaszającego.

Jeszcze tego samego dnia, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. 60-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

Odzyskana gotówka wróciła do pokrzywdzonego.

Autor: kom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony