Wiadomości

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 08.05.2023

Mogileńscy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zlokalizowali i zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się na terenie gminy Mogilno. Znaleźli i zabezpieczyli 3 pojazdy marki Mercedes-Benz G, które zostały skradzione na terenie Niemiec, a także podzespoły zdemontowane z różnych samochodów. Do sprawy zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie 31-letniego właściciela posesji.

W majowy poniedziałek mogileńscy kryminalni będący w kontakcie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim weszli na teren jednej z posesji w gminie Mogilno. Z ustaleń policjantów z Gorzowa Wlkp. wynikało bowiem, że znajduje się tam skradziony na terenie Niemiec pojazd marki Mercedes-Benz klasy G Steyr.

Okazało się, że przypuszczenia policjantów były słuszne. Na tyłach posesji oprócz mercedesa G znaleźli jeszcze 2 samochody podobnego typu, zarejestrowane jako utracone oraz różnego rodzaju części samochodowe, w tym 30 silników. Ponadto w budynkach garażowo-gospodarczych znajdowały się elementy karoserii z widoczną ingerencją w pola numerowe.

Do sprawy zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie 31-letniego właściciela posesji, któremu przedstawiono zarzut paserstwa. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Mężczyźnie grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Mogileńscy policjanci nadal pracują nad sprawą z udziałem eksperta z dziedziny mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ustalają czy zabezpieczone przez nich części również pochodzą od skradzionych pojazdów oraz w jakich okolicznościach usunięte zostały z nich numery VIN.
 

 

Autor: asp. szt. Tomasz Bartecki
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Samochód na lawecie.
  • Widok karoserii samochodu.
  • Silnik samochodu na palecie.
  • Widok silników samochodowych na paletach.
  • Ogólny widok garażu z częściami samochodowymi.
  • Widok samochodu stojącego bokiem.
Powrót na górę strony