Wiadomości

Notoryczny podpalacz zatrzymany

Data publikacji 12.05.2023

Policjanci z bydgoskiego Fordonu namierzyli i zatrzymali 69-letniego bydgoszczanina podejrzanego o uszkodzenia mienia. Mężczyzna kilkukrotnie podpalał kontenery na śmieci oraz wiaty, pod którymi stały. Za spowodowane straty w wysokości ponad 27 500 złotych i swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Od lipca ubiegłego roku policjanci z bydgoskiego Fordonu byli informowani o podpaleniach kontenerów na śmieci na  jednej z ulic. W związku z tymi zgłoszeniami, policjanci prowadzili szeroko zakrojone czynności mające na celu ustalenie sprawcy tych przestępstw i jego zatrzymanie. Do działań włączyli się również kryminalni z bydgoskiej komendy.

W miniony poniedziałek (8.05.23) doszło do kolejnego podpalenia w wyniku, którego spłonął kontener o wartości blisko 530 złotych. Na miejsce dyżurny komisariatu z Fordonu wysłał policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zatrzymali mężczyznę odpowiadającego wcześniej ustalonemu rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze, analizując zgromadzony materiał dowodowy, przedstawili 69-latkowi łącznie 6 zarzutów zniszczenia mienia. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna podpalił 28 kontenerów oraz wiaty śmietnikowe, czym spowodował starty, które oszacowano na ponad  27 500 tysiąca złotych. Za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Oskar Nowak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony