Wiadomości

Aresztowany za groźby i znieważenie

Data publikacji 16.05.2023

Janikowscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Koronowa, który awanturował się na ulicy i na tym nie poprzestał. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi tymczasowo za kratami, bo znieważył policjantów i groził im. Kara jakiej może się spodziewać to 2 lata więzienia.

W miniony piątek (13.05.23) w Janikowie, pow. inowrocławski, krótko po 5.00, przejeżdżający przez teren jednego z osiedli patrol usłyszał krzyki. Policjanci zastali przed blokiem mężczyznę, który bardzo hałasował. Jednak po chwili uspokoił się, dlatego został pouczony. Na tym jednak się nie skończyło.

Tego samego dnia około 11.00 ponownie dało się słyszeć wykrzykiwania, wulgaryzmy i awanturnicze zachowanie w tym samym rejonie. Okazało się, że to ten sam 41-latek, wobec którego policjanci już interweniowali. Mężczyzna tym razem nie zamierzał się uspokoić. Zaczął nawet wyzywać policjantów i grozić im oraz ich rodzinom. Awanturnik został więc zatrzymany.

Następnego dnia (14.05.23), gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia i gróźb karalnych wobec pięciu funkcjonariuszy. Policjanci z Janikowa wystąpili do oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Na podstawie zebranych dowodów i po ich ocenie oraz wiedzy, że mężczyzna był wielokrotnie notowany oraz karany także za zabójstwo. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat za kratami.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony