Wiadomości

Kolejna prawidłowa reakcja świadków na pijanego kierowcę

Data publikacji 23.05.2023

Po raz kolejny dzięki zgłoszeniu świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 60-latek odpowie nie tylko za jazdę na „podwójnym gazie", ale także za kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

Do zdarzenia doszło wczoraj (22.05.23) przed 19.00. Dyżurny żnińskiej policji został powiadomiony przez świadków, którzy w jednej z podjanowieckich wsi zauważyli niepokojący sposób jazdy kierowcy opla vectry.

Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Przeprowadzona kontrola trzeźwości wykazała, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu informacji w policyjnych systemach okazało się, że 60-letni mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski, poruszał się pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień wydanej przez Starostę Żnińskiego. Mundurowi ustalili również, że pojazd, którym się porusza nie jest dopuszczony do ruchu.

Dzięki kolejnej reakcji świadków pijany kierowca odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

Autor: mł. asp. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony